Скролувајте надолу

Последни
Новости

Employees of the “Maliqi Group” group have registered in the Register of voluntary bone marrow donors, hoping that at least 40 people suffering from leukemia from anywhere in the world will be helped to stay alive.Referring to our altruistic convictions, the volunteers from “Maliqi Group” donated only 5 ml of blood, and thus entered the..

Дознајте повеќе
01.

„Втор годишен настан“ за Топ 40 менаџерите од Малиќи груп Топ 40 менаџерите од Малиќи груп имаа возбудлив „Втор годишен настан“, и зачекорија во уште едно успешно заедничко патување. За време на презентациите тимот ја изрази својата непоколеблива страст и посветеност за работа и ги открија своите визии и претстојните проекти.

Дознајте повеќе
02.

Волонтери од Малиќи групацијата, под покровителство на меѓународната компанија Дијаџио (Diageo), како дел од проектот Боренка, пошумија речиси еден хектар опожарена површина во беровско, со околу 2 000 нови зимзелени автохтони садници.

Дознајте повеќе
03.

Компанијата Малиќи Груп е добитник на награда за филантропија, на престижниот економски настан Топ 100 во земјава, во организација на Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ). Наградата ја подигна Ррон Малиќи, син на Албан Малиќи, еден од членовите на бордот директори на Групацијата Малиќи. На настанот беа доделени награди и признанија за најдобрите компании, нивните достигнувања и нивниот придонес во економијата и општеството.

Дознајте повеќе
04.

Драги колеги Успеавме да реализираме исклучително успешни тим билдинг настани викендов (на 7-8 Октомври 2023) во селото Кучково во Македонија и во Ѓаковица на Косово. Овие тим билдинг настани ни дадоа можност за забава и релаксација, но и можност за подобра соработката меѓу колегите, што сигурно позитивно ќе влијае на продуктивноста и успехот на групацијата Малиќи во иднина.

Дознајте повеќе
05.

Филмот, културата веќе не се привилeгија, тие се потреба. Како водата, како воздухот што го дишеме. Со оваа порака актерката и продуцентка Лабина Митевска, ја прими наградата „Големата ѕвезда на македонскиот филм“ на отворањето на 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“, на која Малиќи груп и Гемак се традиционални пријатели и помагачи.

Дознајте повеќе
06.

Господинот Алтин Малиќи, еден од сопствениците и член на бордот на директори на Малиќи Груп, беше дел од настанот „Клуб на одговорни бизниси“ кој се одржа под покровителство на Претседателот на државата г. Стево Пендаровски

Дознајте повеќе
07.

Почесниот конзул на Обединетите Мексикански Држави во Северна Македонија, г-динот Албан Малиќи, член на бордот директори на Малиќи групацијата, вчера беше дел од дипломатскиот кор во Белград, Србија, каде г-динот Карлос Исауро Феликс Корона,

Дознајте повеќе
08.

одинешното 44-то издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ ќе се одржи од 23-ти до 29-ти септември во Битола, соопшти на вчерашната конференција за новинари која се одржа во ресторанот Фор во Парк хотел и спа, директорот на Фестивалот,

Дознајте повеќе
09.

Во 2023 година Малиќи груп го прошири својот бизнис, отворајќи ja Agmam group во Албанија со структура и логистика за увоз и дистрибуција на брендови и производи според потребите на локалниот пазар.

Дознајте повеќе
010.